Ortoptysta Łódź
Badanie wzroku u dzieci

Zapraszamy do naszej kliniki, w której oferujemy szeroki wachlarz usług:

  • kompleksową diagnostykę i terapię dziecięcych wad wzroku (optometrysta, ortoptysta dziecięcy, badanie ortoptyczne) 
  • leczenie i terapię zaburzeń widzenia obuocznego (zeza, niedowidzenia, zaburzeń konwergencji, zaburzeń akomodacji)
  • rehabilitację pooperacyjną u dzieci i młodzieży
  • leczenie i rehabilitację po incydentach neurologicznych
  • rehabilitację wzroku dzieci z zespołami genetycznymi

 

Czym jest badanie ortoptyczne?

Badanie ortoptyczne to kluczowy element oceny funkcjonowania układu wzrokowego. Ortoptyści, specjaliści w tej dziedzinie, sprawdzają ostrość wzroku do dali i bliży, analizują ustawienie oczu, ruchomość, konwergencję, akomodację i stan widzenia obuocznego. Te elementy mają bezpośredni wpływ na sprawność i komfort widzenia. Zaleca się, aby badanie ortoptyczne u dzieci było przeprowadzane nie później niż przed ukończeniem 4. roku życia, a następnie powtarzane raz w roku. Jeśli jednak występują niepokojące objawy, zaleca się niezwłoczne skonsultowanie się z ortoptystą.

Komputerowe badanie wzroku to nowoczesna metoda diagnostyki wzroku. Pozwala ona na obiektywne zbadanie wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

Badanie dna oka u niemowląt jest niezwykle ważne dla oceny i monitorowania rozwoju wzroku dziecka. Pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą wpływać nie tylko na rozwój wzroku, ale również ogólny rozwój psycho-motoryczny dziecka. Jest to badanie bezbolesne i bezpieczne dla maluszka.

Ćwiczenia ortoptyczne są skierowane głównie do dzieci, ale mogą być także stosowane u osób dorosłych w uzasadnionych przypadkach. Mają na celu poprawę sprawności widzenia obuocznego, poprawę sprawności akomodacji do norm wiekowych, uzyskanie widzenia stereoskopowego do dali i bliży, a także usprawnienie pracy mięśni gałkoruchowych zapewniające prawidłową ruchomość i ustawienie gałek ocznych. Ćwiczenia ortoptyczne bądź inaczej terapia ortoptyczna są szczególnie zalecane dzieciom i dorosłym w przygotowaniu do zabiegu usunięcia zeza, ale również jako rehabilitacja pooperacyjna zapewniająca utrzymanie długotrwałych efektów po zabiegu.

Badanie wzroku u 3-miesięcznego dziecka jest niezwykle ważne dla oceny i monitorowania rozwoju wzroku dziecka. Pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą wpływać na rozwój wzroku. Jest to badanie bezbolesne i bezpieczne dla maluszka.

Badanie wzroku u 2-latka pozwala na monitorowanie rozwoju wzroku dziecka i na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Jest to badanie bezbolesne i bezpieczne dla dziecka.

Badanie ortoptyczne zwykle trwa około 40 minut i kosztuje 180 zł. Dokładamy starań, aby rodzice dobrze zrozumieli diagnozę postawioną przez specjalistę i mieli czas na zadanie ewentualnych pytań dlatego niekiedy czas badania może ulec wydłużeniu.

Umów wizytę w naszym salonie

Zapraszamy do naszej kliniki, w której oferujemy szeroki wachlarz usług